Kuidas loodi VUUTSI arendav ning praktiline konstruktor?
Kuidas loodi VUUTSI arendav
ning praktiline konstruktor?
KESKENDUME LAPSELE
VUUTSI sai loodud, et tuletada meelde koos mängimise olulisust ning lähendada peresid, pakkudes mängulusti nii lastele kui vanematele.
Lapsele ise mängumaja ehitama hakates sai meile selgeks tõsi asi, et see nõuab väga palju aega ning rahalist ressurssi. Sel ajal kui lapsele õue maja ehitasime tahtis laps igal viisil aidata – küll tassis laudu, küll tahtis naela seina lüüa ning loomulikult kontrollis vaaderpassiga kõik tehtud tööd üle. Peaasi, et saaks koos meisterdada ning kasulik olla. Muidugi ei valminud mängumaja soovitud aja ega vahendite eest ning kurvaks tegi asjaolu, et sügisest kevadeni seisab see tühjana vihma ja lume käes.
Sellest olukorrast alates hakkasid mu mõtted lendama tubase mängumaja suunas, mida saab koos lapsega ehitada. Lapsevanemana ei tahtnud ma luua lihtsalt üht järjekordset mänguasja, millest laps ruttu tüdineda võib. Seega sai alguse idee pakkuda võimalikult palju põnevust, ehitamis- ning avastamisrõõmu ning praktilisust. Turul on niigi suur valik mänguasju, millest saad vaid ühe tulemi või ühe mängu. Seega oli tulemuseks konstruktorlahendusega tubane mängumaja, millel on lisaks mängimisele ja võimalus luua praktilisi mööbliesemeid. Looduslikke materjale armastades valisin loomulikult puidu.
VUUTSI konstruktori loomiseks sain veel inspiratsiooni oma pere lennukatest ideedest ja internetisügavustest, kuid kõige suurema tõuke konstruktori loomiseks sain oma väikeselt tütrelt. Kogu selle pimeda ja vihmase sügis-talvise aja saime veeta VUUTSI konstruktoriga mängides, iga kord mängisime erinevat mängu või ehitasime uue maja, milles pisipreili end fantaasiamaailma unustada sai.